Kadın Kooperatifleri Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi – Malkara Haber

Kadınlarımıza istihdam oluşturmak ve kendi ayaklarının üzerinde durabilmelerini sağlamak için Malkara Kent Konseyi Başkanlığı ve Tekirdağ Kadın Girişimciler komitesi tarafından 30 Ocak 2020 Perşembe günü saat 14.00’de Malkara Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda Kadın Kooperatifleri Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen Toplantıya; Malkara Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özer, Belediye Meclis Üyesi Nuran Başkütük, Tekirdağ Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Aynur Çeşmeliler, Malkara Kent Konseyi Başkanı Hasan Akçay, Göztepe Kooperatifi Üyeleri Nursel Polat, Cemile Kaçar, Selma Eroğlu, YerDeniz Kooperatifi’nden Çetin Durukanoğlu,  Adnan Avcı, muhtarlar ve üreten kadınlarımız katıldı.

Toplantıda kooperatifçiliğin kalkınmanın temeli olduğunu belirten Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özer; “Kooperatifçilikte insanların ilkeli, özverili ve çok çalışarak bir arada hareket etmesi gerekmektedir. Bölgemiz hayvancılık bölgesi, tarım bölgesi ve imkânları çok fazla olan bir bölge. Gelişmiş ülkelerin temelinde kooperatifçilik var. Kooperatifçilikten insanlar çok ciddi kazançlar ve gelirler elde ediyorlar. Bizde Malkara Belediyesi olarak bu kooperatifçiliğe destek veriyoruz. Üretenin hak edenin karşılığının alması gereken bir ortam yaratmamız gerekiyor.” dedi.

Toplantıda Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özer’in yanı sıra Tekirdağ Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Aynur Çeşmeliler, Malkara Kent Konseyi Başkanı Hasan Akçay, Göztepe Kooperatifi Üyeleri Nursel Polat, Cemile Kaçar, Selma Eroğlu, YerDeniz Kooperatifi’nden Çetin Durukanoğlu ve Adnan Avcı da bilgilendirme konuşması gerçekleştirdiler.

Konuşmaların ardından toplantı soru cevap şeklinde son buldu.

Kadın Kooperatifleri Bilgilendirme Toplantısı sonrasında toplantıya katılan katılımcılar Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’a başkanlık makamında ziyarette bulundular. Ziyarette Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, toplantıya katılan katılımcılara örgütlenme konusunda kooperatiflere her zaman destek vereceklerini belirtip, ziyaret için teşekkür etti.

Kaynak: https://www.malkara.bel.tr/guncel/haberler/kadin-kooperatifleri-bilgilendirme-toplantisi-gerceklestirildi